O nás

Kdo jsme?

Páťa & Síma

Studenti VŠE , (skoro)pražáci, lidi s láskou k cestování, chutí objevovat, poznávat. Jinak dvě úplně odlišný entity, co cestování tak nějak spojuje. Jo a kafe, láska ke kafi nás taky spojuje. Kafe je láska.    A taky je trochu lásky i mezi náma.

 

Něco málo už jsme spolu za těch pár let nacestovali a snad nás toho ještě hodně čeká, takový je aspoň plán. Za poslední čtyři roky jsme společně vyrazili například do Číny, Jordánska, Gruzie, USA, několika zemí Evropy (Anglie, Itálie, Dánska, Chrovatska, Polska, Německa a Pobaltí...).

Na začátku letošního roku jsme ještě stihli malý výlet do Portugalska, který však skončil předčasně rychlým (a drahým) návratem těsně před uzavřením českých hranic. Plánované léto ve Vietnamu a Kambodži nahradil o něco skromnější roadtrip po Itálii a Chrovatku. No jo, co se dá dělat. Situace se doufejme brzo obrátí a vše se vrátí zpět do starých kolejí.  Letos na podzim nás mělo čekat i studium v zahraničí, Erasmus+. To jsem ale byli nuceni posunout do dalšího semestru, a tak se začátkem ledna můžete těšit na naše pozdravy, od Símy z Kanady a od Páti z Arizony.

Obecně se snažíme cestovat spíš low-cost. Důvodem však není jenom snaha chudých studentů ušetřit kde se dá, ale taky to, že je to zkrátka větší sranda. Snažíme se ušetřit především na letenkách, a tak se často rozhodneme někam letět jen proto, že se zrovna objevila akce ve fajn termínu. Pokud má někdo taky tak dlouhej seznam zemí a míst, který by rád navšíti, tak proč to nenechat na náhodě? Taky se nám osvědčilo střídání “ošklivýho a hezkýho" ubytování. Na pár dní ubytujeme v zaplivaným hostelu v centru města, kde okoukneme všechny památky a pak si “odpočineme” a dáme se do kupy v něčem hezčím a levnějším na méně strategickém místě. Levné ubytovaní se dá vyřešit i autem nebo stanem. Položkou na které šetřím nejméně ráda je jídlo a je pro mě až tím posledním škrtem v rozpočtu. Dá se šetřit buď na kvalitě nebo na kvantitě, či nejdebože oběma. To bych asi nevzvládla. Neříkám, že už jsem pár dní nežila na činských polévkách, ale obecně mi přijde hrozná škoda odjet a nevykomnpezovat to aspoň pár jídly z místní kuchyně. 

Jde asi o jistý balanc priorit, který si každý musí najít. Někdo rád přepne do "dovolenkového režimu", kdy si chce hlavně užívat, odpočívat a ceny pro jistotu ani nepřepočítává. Někdo zase naopak toho chce poznat co nejvic a díky šetření zůstane na místě déle nebo pojede na dovolené dvě. V pohodě je asi obojí.

Pro nás je tím balnacem asi výše zmíněné versus kvalitní ranní káva alespoň ob den, hodně hodně italksý zmrzky, a fakt, že na Floridě je nutný si půjčit právě a jedině      ...mustang kabriolet.

Ať už jedem kamkoli, vždycky se stane, že něco nevyjde tak jak má. Typicky za to může počasí, zatracený letecký společnosti nebo hůř, vlastní hloupost a nepozornost. 

Většinou ale platí, že čím víc se něco nepovede, tím lepší historka z toho jednou bude. Podle mě je důležitý držet si v tý nepříjemný chvíli právě tohle na paměti a představit si, jak se jednou tomu budete smát. Protože opravdu budete. 

Společně jsem přišli s projektem Tranted, který lidem ulehčuje vyrazit na cestu bez cestovky, bez strachu a bez práce. 

Sledujte nás 

info@tranted.com